Новини України та Світу

“Київстар” збільшить резервний час роботи до 6 годин

Share
Час читання: < 1 хв.

Мобільний оператор “Київстар” планує у другому кварталі 2025 року збільшити час автономної роботи до шести годин для 30% своєї мережі. Як зазначив президент компанії Олександр Комаров, на сьогодні 65% мережі можуть функціонувати автономно до чотирьох годин.

Енергозабезпечення є одним із ключових викликів, з якими стикається компанія. За словами Комарова, нині 65% мережі здатні працювати автономно до чотирьох годин, тоді як решта може витримати лише дві години без зовнішнього живлення. У другому кварталі 2025 року компанія планує збільшити автономний час до шести годин для 30% мережі.

Попри спроби у 2023 році зробити автономними 100% мережі на чотири години, ці зусилля виявилися неуспішними через деякі помилки, як-от використання свинцевих акумуляторів, які не витримували частих та нерегульованих відключень електроенергії. Наразі компанія працює над заміною обладнання для досягнення стабільнішої автономності.

Додатково “Київстар” використовує близько 2,5 тисячі генераторів для підтримки роботи мережі під час відключень, і планує збільшити їхню кількість ще на тисячу одиниць. Компанія орієнтується на покриття до 25% мережі генераторами, хоча це передбачає значні логістичні та операційні зусилля.

Комаров також нагадав, що на початку 2022 року сайти могли працювати автономно лише близько однієї години, оскільки тоді в Україні не було потреби в альтернативних джерелах живлення через профіцит електроенергії.

Незважаючи на прагнення досягти вимог Держспецзв’язку щодо 10-годинної автономності базових станцій, Комаров визнає, що наразі це недосяжна мета, і більш реалістичним є поступовий перехід до шести годин. Основною перепоною для такого переходу є необхідність заміни стійок електроживлення на кожному з понад 15 тисяч сайтів, що вимагає значних ресурсів та часу.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    3 ситуації, коли смартфон стає загрозою для життя

    Знаєте, на перший погляд, телефон здається ідеальним другом. Він завжди поруч, допомагає в складних ситуаціях,…

    16.11.2024

    Шахраї в Telegram використовують нову схему обману

    У Telegram поширюється нова шахрайська схема: користувачам надсилають повідомлення з питанням про фотографію і, під…

    16.11.2024

    Xiaomi 15 Pro показав кращі результати за iPhone 16 Pro Max у тестах батареї

    За результатами тестування, проведеного Tech Droider, Xiaomi 15 Pro може по праву претендувати на найкращу…

    16.11.2024

    Samsung запатентувала смартфон з вібруючим дисплеєм

    У Samsung щодо ідей все добре. Компанія запатентувала ідею смартфона з екраном, що вібрує в…

    16.11.2024

    Samsung готує бета-версію One UI 7

    Samsung продовжує розвивати свою операційну систему, і анонс бета-версії One UI 7 привернув увагу багатьох…

    16.11.2024

    YouTube заполонили піратські фільми у високій якості

    На YouTube з'явилося безліч каналів, що пропонують безкоштовні голлівудські фільми в хорошій якості, включно з…

    16.11.2024