Розмір матриці та розмір пікселів
Багато мегапікселів може забезпечити більш чіткі знімки, тобто. фотознімки під час збільшення або друку залишаться деталізованими. Але важливий і розмір матриці, на якій розташовуються пікселі. Якщо їх занадто багато, через високу густину пікселів зменшиться їх розмір, а значить і кількість світла, яку вони можуть приймати. При цьому кількість світла та якості освітленості – один із головних параметрів, який впливає на якість знімків. Чим більше світла, тим краще вийдуть кадри.
Звідси можна дійти невтішного висновку, що звертати увагу треба як кількість пікселів, а й на:
- Діагональ матриці вимірюється в дюймах і має вигляд дробу «1/число» (наприклад, 1/2.6). Також може вказуватись розмір матриці в міліметрах. Значення діагоналі для якісних знімків – 1/2.6, 1/2.3.
- Розмір пікселів вимірюється в мкм (μm). Значення для якісних знімків: 1.55 – 1.40 мкм.
Чим вище значення цих характеристик, тим якіснішими і чіткішими будуть знімки. І якщо розмір пікселів виробники рідко вказують на технічні характеристики камери, діагональ матриці можна знайти практично завжди.
Важливо! Оскільки діагональ матриці має вигляд дробу, її значення тим більше, що менше друга цифра після одиниці.
Апертура (діафрагма)
Розмір діафрагми в камері відповідає за те, скільки світла може пропустити об’єктив. Оскільки кількість світла безпосередньо впливає на якість фотографій, на цей параметр слід звернути особливу увагу.
Розмір діафрагми також має вигляд дробу, де на першому місці стоїть буква f, а потім число. Чим ширша діафрагма (пропускає більше світла), тим менше має бути число. Наприклад, значення f/2.6 буде гіршим, ніж f/1.6. Також діафрагма може бути позначена як «F 1.6» — різниця тільки в написанні, але це той самий параметр.
Значення діафрагми для якісних знімків: f/1.8, f/1.7, f/1.6.
Стабілізація
Важливий параметр, хоча й такий значний, як інші. Стабілізація дозволяє уникнути розмитих фотографій та трясіння камери під час зйомки відео. Але її якість залежить від типу стабілізації, яких лише три:
- Цифровий.
- Оптична.
- Гібридна.
Цифрова стабілізація є найпростішою та дешевшою – її наявність не надто підвищує собівартість смартфона. Загалом вона справляється зі своїм завданням, але в процесі роботи обрізає кількість пікселів, що погіршує якість фотографій.
Оптична стабілізація використовує власні апаратні механізми, не обрізає пікселі, а знімки виходять яскравішими, чіткішими та без шумів.
Гібридна стабілізація постійно використовує оптичну стабілізацію, а цифрову може додатково підключати за допомогою окремої функції або інтелектуального вибору під час зйомки.
Таким чином, гібридна стабілізація – найоптимальніший варіант, оскільки забезпечує чіткі знімки без розмиття, при цьому не погіршуючи якість і не обрізуючи кількість пікселів.
Обробка зображень (ПО телефону)
Для отримання якісних знімків на камеру смартфона важливим є і те, як зображення обробляється за допомогою спеціального ПЗ. Трапляється так, що камера має хороші параметри, але програмна частина не може повною мірою розкрити їх, через що знімки бувають замиленими, неправильно передають кольори і т.д. Таке найчастіше трапляється з бюджетними моделями, а ось пристрої середнього цінового сегмента та флагмани майже ніколи не мають проблем з алгоритмами обробки.
Дізнатися про те, що програмна частина бажає кращого, з технічних характеристик не вийде. І навіть фотографії, зроблені в магазині, не допоможуть – знімки там практично завжди виходять чіткими через гарне освітлення від ламп у салоні. А недоліки ПЗ можуть показати себе тільки за певних умов, наприклад, в умовах низького освітлення, активації нічного режиму, макрозйомки і т.д.
Тому орієнтуватися на роботу програмної частини можна лише при повноцінному використанні камери в різний час доби, при різному освітленні та різних режимах зйомки. Робити це доведеться або на своєму досвіді або на досвіді інших покупців, які опублікували огляди тієї ж моделі телефону та її камери.
View Comments
Який ідіот писав цю статтю?
"Оптична стабілізація використовує власні апаратні механізми, не обрізає пікселі, а знімки виходять яскравішими, чіткішими та без шумів."
Яскравість та шум НЕ впливають на те яка використовується стабілізація. А до цифрової потрібно додати, що вона змазує зображення, особливо це видно на темних кадах.
І як висновок, писати що гібридна краще, це показати себе ще більшим ідіотом. Цифрова спотворює зображення, тому ніяким чином гібридна не краща