Перераховані маловідомі правила користування флешкою

Share
Час читання: 2 хв.

Комусь може прозвучати дивно, що для використання флешкою ​​ще й правила вигадали. Все ж таки хоча б раз у житті користувалися даним пристроєм для зберігання файлів. Все, що з ним потрібно зробити, це включити до ПК, завантажити все необхідне та вийняти. Насправді так і є, але є ще ряд порад, які слід враховувати, щоб файли нікуди не поділися, а флешка не вийшла з ладу.

Спочатку завжди звертайте увагу на пристрої, в які ви включаєте флешку. Вони повинні точно підтримувати цей вид накопичувача. Ви ж розумієте, що зараз вхід під USB майже навколо, але це не означає, що туди можна включати будь-що. Некоректне використання флешки може призвести до його пошкодження.

Далі, не допускайте перегріву. Флешка, як і багато пристроїв, не терпить високих температур. Деталі всередині не призначені для цього. Вони можуть легко поламатися тільки через ті, що сильно перегрілися. Якщо ви працюєте довго з накопичувачем, то іноді просто рукою перевіряйте, чи не нагрівся він більше, ніж звичайно. У разі перегріву вийміть флешку, дайте охолонути і продовжуйте роботу.

Ще одна важлива порада – користуйтеся флешкою ​​тільки коли вона справді потрібна. Буває, що людина включає накопичувач, робить все необхідне, продовжує працювати вже з кимось іншим, а флешку так і не витягує. Так чинити не варто. Це знову-таки може призвести до перегріву та виходу з ладу деталей усередині. Також не потрібно залишати флешку, коли вимикаєте та вмикаєте комп’ютер. Ці прилади не пристосовані для цього.

Наступне – пам’ятайте, що флешка це не жорсткий диск і використовувати її з тією ж метою не потрібно. Зберігайте документи або ще щось, але не для постійної роботи і не для файлів, які можуть бути втрачені або пошкоджені. Флешка це зручно, але не на 100% надійно. Як мінімум її можна втратити або пошкодити.

Тепер про зберігання файлів. Не варто багато маленьких документів зберігати окремо, потім видаляти їх і знову зберігати. Кількість циклів перезапису не безлімітна, тому це може зашкодити. Краще зробити один архів та завантажити його. Хоча тут також один нюанс. У разі пошкодження архів не відновиться.

Щодо кількості пам’яті, то флешці шкодить заповненість на 100%. Залишіть щонайменше 15% порожніми. Тут так само, як і із жорстким диском. Коли вільного місця немає, то й робота стає гіршою.

Якщо ви помітили, що флешка якось гірше почала функціонувати, зробіть форматування. Його потрібно робити так часто, як ви користуєтесь пристроєм. Якщо флешка постійно використовується, форматуйте її раз на 4 тижні.

Ну і остання порада – вимикайте флешку правильно. Наразі вже можна витягувати накопичувач прямо у будь-який момент, при цьому немає загрози втрати даних. Але так чинити все одно не варто. Краще на панелі завдань правильно вимкнути флешку і лише її забрати. Це безпечніше та не викличе проблем.

Як бачите, флешка на перший погляд простий пристрій, але потребує дотримання кількох правил. Дотримуйтесь їх і не матимете проблем ні з пристроєм, ні зі збереженими файлами.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    Шахраї в Telegram використовують нову схему обману

    У Telegram поширюється нова шахрайська схема: користувачам надсилають повідомлення з питанням про фотографію і, під…

    16.11.2024

    Xiaomi 15 Pro показав кращі результати за iPhone 16 Pro Max у тестах батареї

    За результатами тестування, проведеного Tech Droider, Xiaomi 15 Pro може по праву претендувати на найкращу…

    16.11.2024

    Samsung запатентувала смартфон з вібруючим дисплеєм

    У Samsung щодо ідей все добре. Компанія запатентувала ідею смартфона з екраном, що вібрує в…

    16.11.2024

    Samsung готує бета-версію One UI 7

    Samsung продовжує розвивати свою операційну систему, і анонс бета-версії One UI 7 привернув увагу багатьох…

    16.11.2024

    YouTube заполонили піратські фільми у високій якості

    На YouTube з'явилося безліч каналів, що пропонують безкоштовні голлівудські фільми в хорошій якості, включно з…

    16.11.2024

    Casio представила розумне кільце у стилі класичного G-SHOCK 5000 з вбудованим екраном

    Новинка, позначена каталожним номером CRW-001-1JR, надійде в продаж у Японії в грудні поточного року за…

    16.11.2024