Без категорії

Які смартфони точно не можна купувати на Аліекспрес

Share
Час читання: 3 хв.

Часи, коли купувати дешеві Android-смартфони було соромно та просто нераціонально, вже минули. Сьогодні будь-який недорогий апарат на базі ОС від Google працюватиме не гірше за дорожчий. Причому навіть вони виглядають найчастіше не гірше. Не сумніваюся: якщо перед вами опиниться апарат за 5-10 тисяч гривень, ви, швидше за все, не відразу зрозумієте, де з них який. Але одна річ, коли ви можете подивитися на пристрій живою, і зовсім інша — коли замовляєте його, орієнтуючись на маркетингові зображення. Іноді такий підхід може дуже вам пошкодити. Зараз поясню чому.

Напевно ви бачили на АліЕкспрес смартфони, які виглядають аж надто добре для своєї ціни. Як правило, це клони більш дорогих моделей, але трапляються і цілком собі самобутні на вигляд пристрої. Часто вони навіть пропонують хороше поєднання параметрів. Наприклад, 8-12 ГБ оперативної пам’яті та 256-512 ГБ вбудованого сховища. Але не ведіть на це.

Купівля смартфонів на Аліекспрес

Ще минулого тижня всі тематичні видання вийшли з новиною про те, що LeEco знову виходить на ринок із копією iPhone 13. Як і належить копіям, які мають бути схожі на оригінал лише зовні, а продаватися при цьому мають дешевші, цю оцінили приблизно в десяток разів дешевше. При всьому тому, що апаратну начинку цьому апарату довірили цілком осудну:

  • Процесор – Unisoc CPU T310
  • Дисплей — 6,5 дюйма, HD+
  • Пам’ять – 4/64, 4/128, 4/256 ГБ
  • Камера — 8/5 Мп
  • Акумулятор – 4000 мА*год
  • Платформа — Android 11

Як бачите, пам’яті біля клону iPhone 13 хоч греблю гати. А зовнішність, яка майже повністю копіює флагманський смартфон Apple, досить сильно спонукає купити його собі. Але ось проблема – насправді апарат виглядає зовсім не так, як на рекламних зображеннях, опублікованих виробником. Насправді, друзі мої, все набагато гірше.

Якийсь нещасний вирішив ризикнути та замовив собі новий смартфон від LeEco. Проте отримав він не копію iPhone 13, а жалюгідну пародію, на яку навіть дивитись виявилося боляче. Тому що єдине, що робить його більш-менш схожим на оригінал, — це зовнішній вигляд чубчика у верхній частині екрану, який дизайнери LeEco безжально злизали у Apple за принципом «щоб було».

Копії Айфона з Алі

Зліва – маркетинговий рендер, праворуч – реальний апарат

За фактом LeEco випустила щось незрозуміле. Ви тільки порівняйте це:

  • Рамки з обох боків копії в 3-4 товщі, ніж в оригіналу;
  • Якщо у оригіналу зовсім відсутнє підборіддя, то копія він видається настільки, що на ньому можна посидіти як на сходах;
  • Скляна поверхня, що прикриває дисплей оригіналу, – плоске, що йде врівень з корпусом, тоді як копія це опукла і товста панель.

Втім, інтерфейс розробники LeEco постаралися скопіювати трохи краще. У всякому разі, користувачі iPhone помітять, що оформлення папок виконано так само, як на iOS. Іконки додатків теж мають квадратну форму із заокругленими краями. І навіть значки акумулятора та Wi-Fi виконані у стилістиці оригіналу. Жаль тільки, відсотки зарядки так і не додали.

Природно, купуючи смартфон за 5 тисяч гривень, потрібно усвідомлювати, що він не буде таким же крутим, як iPhone. Інша річ, що виробник фактично обдурив своїх покупців, показавши їм одне, а насправді надіславши зовсім інше. Адже можливості переконатися і перевірити, як виглядатиме копія насправді, ні в кого з перших покупців не було.

Адже це не єдиний випадок. На Аліекспрес купа таких пропозицій, коли продавці реалізують відверто шлаковий товар з акаунтів з накрученими оцінками та відгуками. На жаль, багато хто ведеться на це розлучення, платить гроші, і тільки коли підробка дійде до них, починають усвідомлювати, що їх обдурили. Будьте розумнішими: безкоштовний сир буває тільки в мишоловці.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: iPhone
  • Останні записи

    Valve розробляє Half-Life 3 із революційними механіками руйнування

    Чутки про розробку Half-Life 3, відомої під кодовою назвою Half-Life X, знову заповнили інтернет. Тайлер…

    24.11.2024

    Microsoft розробляє браузер для геймерів, який працює поверх гри

    Компанія Microsoft оголосила про початок тестування Edge Game Assist - нового внутрішньоігрового оверлея на базі…

    24.11.2024

    Камера iPhone 17 Air не стане великим кроком уперед

    Уся справа в ультратонких розмірах смартфона, повідомляє корейський портал The Elec. Що ще відомо Йдеться…

    24.11.2024

    Захід занепокоєний майбутнім Google через розвиток ШІ

    ШІ широко розглядається як переломний момент у пошуку інформації, і дехто стверджує, що він може…

    24.11.2024

    Штучний інтелект має потенціал знищити корупцію на планеті

    Антон Войченко, представник галузі ШІ, у своїй нещодавній статті для HackerNoon стверджує, що штучний інтелект…

    24.11.2024

    7 маловідомих функцій Telegram, які полегшать ваше користування месенджером

    Телеграм давно став одним із основних месенджерів в Україні, та й не тільки. Він потихеньку…

    24.11.2024