Вбивця дронів “Ромашка” швидко і надійно знищує техніку ворогів (фото)

В перше в Україні демонструвалася унікальна система залпового вогню ZRN-01 Stokrotka (“Ромашка”) – спільний проект ГК “Укроборонпром” і польської WB Group.

“Цензор.НЕТ” у своєму огляді назвав її “убивцею дронів”, передає “Народна правда“.

Для знищення безпілотних літальних апаратів “Ромашка” обладнана сучасною системою виявлення цілей, яка включає український радар, оптичні прилади і цифрову систему управління вогнем польського виробництва.

Система виявлення цілей дозволяє виявляти навіть малі БПЛА – в тому числі з композитних “прозорих” матеріалів – на відстані до 10 км. За знищення цілей відповідають українські некеровані ракети РС-80ПО від київського ДАХК “Артем”:

Після виявлення повітряної цілі система управління вогнем розраховує траєкторію її руху і направляє ракети в точку “зустрічі”.

Надзвукова швидкість РС-80 забезпечує мінімальний час польоту до цілі, а використання електронних програмних детонаторів та спеціальної бойової частини гарантує знищення непроханого літуна.

Тактико-технічні характеристики української ракети дозволяють знищувати цілі на висоті до 4 км, що значно перевищує максимальну ефективну висоту польоту малих безпілотників.

Також ZRN-01 Stokrotka є значно економічнішою в порівнянні з традиційними засобами протиповітряної оборони. Не будуть зношуватися стволи швидкострільних зенітних гармат, не треба витрачати дорогі спеціалізовані боєприпаси.

“Ромашка” здатна вражати і наземного ворога – на відстані до 7 км. З огляду на різні види бойових частин ракети РС-80, можливе ефективне знищення будь-яких цілей – від відкритих позицій піхоти й легкоброньованої техніки до укриттів та захищених об’єктів.

Нагадаємо, в Україні успішно випробували новий протитанковий переносний ракетний комплекс(ПТРК) “Корсар”, який розроблений київським Державним конструкторським бюро (КБ) “Луч”.

Раніше  секретар РНБО України Олександр Турчинов повідомив, що ракетні випробування нового протитанкового ракетного комплексу “Скіф”, які проходили як в Україні, так і за кордоном, зокрема, в умовах надвисоких температур у пустелі, відбулися успішно.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.