Чекаємо на новий льодовиковий період

Астрофізики зафіксували рідкісне явище: на оберненій до Землі стороні Сонця не виявилося жодної плями.

Причиною нового льодовикового періоду найближчим часом може стати сильне зниження сонячної активності, свідченням чого, зокрема, є повне зникнення плям із поверхні Сонця. На оберненій до Землі стороні Сонця повністю зникли плями – головна характеристика сонячної активності. Вчені переконані: швидше за все, плями відсутні й на іншій стороні.

Про цю рідкісну подію повідомляє Лабораторія рентгенівської астрономії Сонця Фізичного інституту ім. П. Н. Лебедєва РАН.

Плями і спалахи на Сонці свідчать про напруженість магнітного поля та викликають магнітні бурі на Землі. Кожні 11 років магнітне поле Сонця змінюється, по черзі посилюючись та слабшаючи: кількість плям на Сонці досягає максимуму, а приблизно посередині між піками настає мінімум сонячної активності. У роки максимальної напруженості магнітного поля зірки з’являється найбільше плям і спалахів на Сонці, які викликають магнітні бурі на Землі. У свою чергу, “період затишшя”, тобто сонячний мінімум, зазвичай триває близько року і має настати в кінці 2018 – першій половині 2019 року.

“Те, що за рік до мінімуму плями майже повністю зникли, говорить про те, що мінімум очікується дуже і дуже глибокий. Є ризик , що мінімум затягнеться, тоді це може бути несприятлива ситуація”, – коментують науковці.

Останній “малий льодовиковий” період в історії Землі (кінець XVII – початок XVIII ст.), збігся за часом з мінімумом Маундера, періодом, коли активність на Сонці завмерла в точці мінімуму на кілька десятиліть. Плям на ньому не спостерігалося майже 50 років.

джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.