Новий спосіб видобутку спирту з повітря допоможе захистити Землю від парникових газів

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Британські вчені навчилися перетворювати звичайне повітря в деревний спирт. Такий спосіб видобутку спирту став можливим завдяки новому каталізатору, створеному в Інституті каталізу в Кардіффі командою хіміків під керівництвом Ґрема Хатчінса.


Сам каталізатор складається з золота, паладію і перекису водню. Раніше вчені додавали до суміші порошок оксиду титану, але завдяки спрощенню хімічної реакції з’явилася можливість відмовитися від цього елемента.

Ґрем Хатчінс був здивований від того, наскільки можна спростити добування метанолу. Вся реакція протікає при нормальному атмосферному тиску і температурі 50 градусів Цельсія. Пропускаючи повітря через каталізатор, який опускають в розчин, на виході вчені отримують чистий метанол і трохи мурашиної кислоти. ККД даної реакції досягає 90%.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

На сьогоднішній день традиційною сировиною для синтезу метанолу служить метан. На відміну від нового способу видобутку для проведення цієї реакції необхідно затратити багато тепла і енергії, а також створити високий атмосферний тиск. Таку реакцію не тільки важко відтворити, але вона і небезпечна для навколишнього середовища.

Британські хіміки відзначають, що їх спосіб видобутку спирту, крім усього іншого, зможе захистити Землю від парникових газів, переробляючи метан, який викидають нафтовидобувні вишки.

джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.